Shakes&Fidget - Forum czlonkow Gildii Tornado!

Info, wiadomosci, zaspakajanie ciekawosci.

Ogłoszenie

Forum niewypalilo. Zamkniecie juz wkrotce. Dziekujemy wszystkim, ktorzy poswiecili chwile na jego tworzenie.

  • Index
  •  » Pogaduchy
  •  » Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

#1 2012-03-19 19:26:42

 Woref

Moderator

13300726
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 28

Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Czego słuchacie drodzy towarzysze broni? Każdy z nas ma swoje gusta co do wielu spraw, także i muzyki. Podzielcie się tym, a być może kogoś zainspirujecie, przekonacie czy namówicie na jakiś konkretny zespół, gatunek muzyczny czy chociażby utwór
Pamiętając o tym, że muzyka jest największym dobrodziejstwem ludzkości i jej zadaniem jest łączenie ludzi i wywoływanie w nich emocji oraz wrażeń estetycznych, unikajmy sądów i ostrych słów wobec tych gatunków, które nam specjalnie nie leżą, a których słuchają inni


Spokój to kłamstwo - Jest tylko pasja. Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę. Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Moc mnie oswobodzi.

Offline

 

#2 2012-03-19 21:59:18

kalap

Nieaktywny

Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 2

Re: Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Ja jestem zwolennikiem szerokiego spectrum muzyki:P Wszystko u mnie zależy od mojego aktualnego stanu. Przechodzę przeważnie proces zafascynowania jakimś zespołem wykonawcą. Teraz najbardziej mnie urzekła poezja śpiewana Stachury w wykonaniu Gałązki czy Kondradka. Niedawno przeżywałem uniesienie z Dyjakiem (bardzo ciekawy, mroczny człowiek, polecam biografię) czy odbiegającym całkiem od tego Brudnymi Dziećmi Sida. Zacząłem chyba od "Comy". Był to mój taki pierwszy zespół.

Uogólniając najczęściej słucham classic rocka, czasem reggae (nawet kiedyś grałem w takiej kapeli:D), rzadko hip-hopu. Jestem też wielkim zwolennikiem radiowej Trójki. Kocham Pink Floydów, GnR, Lead Zeepelinsów, Sinatrę. Mnóstwo, mnóstwo rzeczy:P Właściwie nie spotkałem jeszcze nikogo z kim nie mógłbym pogadać o jakiejś wspólnej naszej muzyce.


Sluchu idelanego nie mam, ale moje uszy płaczą słysząć Biebera, techno, electro, Montanę.

Dodatkowo dziś urzekła mnie muzyka filmowa z opowieści z Narnii.

Czuję jakby to był tylko wstęp krótki do mojej wypowiedzi o muzyce, ale nie chce już tu nudzić:)

Offline

 

#3 2012-03-20 09:32:09

 LadyGinevra

Czlonek Gildii

32646719
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 7

Re: Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

kalap napisał:

Kocham Pink Floydów, GnR


Sluchu idelanego nie mam, ale moje uszy płaczą słysząć Biebera, techno, electro, Montanę.

Zgadzam się z tym.
Moge dorzucić do ulubionych bullet for my valentine, black veil brides, escape the fate, nirvana i wiele innych. Ostatnio naszło mnie jeszcze na słuchanie starego hip-hopu. To chyba na tyle o moich gustach muzycznych. Czekam na resztę

Offline

 

#4 2012-03-20 15:42:39

 Woref

Moderator

13300726
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 28

Re: Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Stary rock zawsze jest dobry, wiadomo, w rock'n'rollu i bluesie maja swój początek wszystkie współczesne gatunki muzyki rozrywkowej, ewolucja jaką przeszła muzyka jest naprawdę niesamowita, przykładem jest chociażby popularny teraz dubstep, który swoje korzenie ma w...reggae! 

Ja osobiście takze słucham przeróżnej muzyki, głównie progmetalu i prog rocka, Dram Theater, Ayreon i inne projekty Lucassena, Evergrey, Opeth, ale też wszystko inne z gatunku cięższego brzmienia (poza jakimś ekstremalnym i niezrozumiałym darciem mordy;p). Także muzykę filmową lubię, wszelakie OSTki, blues oczywiście też...przekrój jest ogromny, bogactwo dźwięków jakie przyswajam jest nie do ogarnięcia


Spokój to kłamstwo - Jest tylko pasja. Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę. Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Moc mnie oswobodzi.

Offline

 

#5 2012-03-21 12:56:50

 Leo_Tar

Administrator

7124011
Call me!
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2012-03-12
Posty: 34

Re: Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Ja takze jestem zwolennikiem ciezkich rytmow.
Moze bede malo oryginalny ale moim ulubionym zespolem jest Meta
Pozatym slucham Soil , AC/DC , a nawet Nightwish,z polskich O.N.A - sa genialni. Ogolnie lubie melodyjny metal z elementami symfonicznymi. Ostatnio dalem szanse takim zespolom jak Amberian Dawn oraz Diabulus in Musica - nie jestem zachwycony poki co ale zwykle tak bywa, ze musze na przesluchanie dac sobie kilka razy.

Nie pogardze takze kultowym Dance i zespolami takimi jak 666 czy tez Snap.
Ponadto wyrywkowo przesluchuje tego co mi wpadnie w ucho i gdzies tam brzeczy

Podziele sie z Wami jeszcze swoimi odczuciami jak tylko wyjde z transu tworzenia bo mam straszny metlik w glowie, a w tle Marty Friedman - Evil Thrill.


"Są tacy, co nigdy nie mieli nadziei, i tacy, co wiecznie ją tracą."
90% problemów rozwiązuje google, pozostałe 10% rozwiązuje wódka."

Offline

 

#6 2012-03-27 23:16:48

 Woref

Moderator

13300726
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 28

Re: Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Widzę, że muzyka ogólnie rockowa gości w naszych szeregach, dobrze;) Jest to jakby nie patrzeć podwalina wszystkiego, co mamy, no poza muzyką klasyczna i etniczną...

Ja ze swej strony pragnę Wam zaproponować progresywny metal i rock. Składy takie jak: Dream Theater, Evergrey, Opeth, Riverside, oraz wszelkie projekty pana Arjena Anthonego Lucassena, czyli: Ayreon, Star One, Ambeon, Stream Of Passion. Gość zbiera najlepszych wokalistów, m.in. z w/w zespołów, ale także z Blind Guardian (także polecam), Epica, i wielu wielu innych. Robią tak zwaną rock operę, przecudne partie wokalne, głosy, muzyka, no wszystko
Godny polecenia jest projekt Star One, dwa albumy, w których utwory traktują o największych produkcjach filmowych z gatunku s-f, m.in. Star Wars, Alien, Matrix, Mechaniczna Pomarańcza, Mój własny wróg, Diuna...
 


Spokój to kłamstwo - Jest tylko pasja. Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę. Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Moc mnie oswobodzi.

Offline

 

#7 2012-04-11 23:45:34

blue

Moderator

Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 10

Re: Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Pora na wodza

Czego słucham? Otóż wszystkiego co przebrnie przez moje czułe ucho . Tak więc w mojej playliście  goszczą utwory, które sięgają szerokiego spectrum gatunków, ale do rzeczy

Można znaleźć wszystko, począwszy od Seleny Gomez (tak, dobrze czytacie ) poprzez Paktofonikę, Rahima, Focusa, następnie ACDC, a kończąc na Dope i AJKS. Jest w czym wybierać.

Nie specjalizuję się w jednym rodzaju muzyki. Może dobrze, może źle, ale kto by tam na to patrzył?

Natomiast jeżeli chodzi o <tu zapomniałem słowa> jest to następująco:
Selenę lubię dlatego, że jej niektóre kawałki wprost wpadają w ucho, mają to coś. W hh patrzę głównie na przesłanie. W tym momencie nie zwracam uwagi na bit, czy modę. Jak jest dobry tekst, życiowy, mówiący o życiu, utwór prawie automatycznie wpada do playlisty. Co innego jest z zespołami pokroju ACDC. Tutaj patrzę głównie na brzmienie. Słowa pełnią mniejszą rolę. Jak pasuje mi dźwięk utwór wpada do playlisty.

To tyle

Parę linków:
http://www.youtube.com/watch?v=a_YR4dKArgo&ob=av2e - Selena Gomez - Naturally
http://www.youtube.com/watch?v=QrpiiNT_6a8 Paktofonika - Dla pewnego swego
http://www.youtube.com/watch?v=xTekKyznpGA Rahim - Darkside
http://www.youtube.com/watch?v=WjDiAh0buVI Fokus - SMSy
http://www.youtube.com/watch?v=n1BtExxkP0M ACDC - Shook me all night long
http://www.youtube.com/watch?v=dEWT5C3lzLY Dope - Die motherfucker die
http://www.youtube.com/watch?v=bjm8D2dPA_4 AJKS - Niekompatybilny

Offline

 
  • Index
  •  » Pogaduchy
  •  » Muzyka jest jedyną rzeczą, która jeszcze ma sens.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pomocni2.pun.pl www.dkw.pun.pl www.kszoryultras.pun.pl www.harrypotterhogwart.pun.pl www.bn606.pun.pl